Psychoterapia

Psychoterapia ma pomóc klientowi przezwyciężać problemy i trudności, wzmacniać jego zasoby przyczyniając się tym samym do jego rozwoju. Relacja terapeutyczna oparta na wzajemnym szacunku, dyskrecji i zaufaniu sprzyja konstruktywnym zmianom, jakie zachodzą w życiu klienta.

Zapraszamy Cię na psychoterapię indywidualną jeśli:

  • masz problem, z którym nie możesz poradzić sobie samodzielnie,
  • odczuwasz lęk, który przeszkadza Ci w dobrym funkcjonowaniu (klaustrofobia, agorafobia, lęk przed ludźmi, konkretnymi sytuacjami, etc),
  • uważasz, że masz depresję, stany depresyjne, obniżony nastrój, brak chęci i motywacji do działania,
  • cierpisz z powodu dolegliwości fizycznych na tle nerwowym (nerwica wegetatywna, bóle głowy, bóle żołądka, przewlekle napięcia w ciele, etc.),
  • doświadczasz trudności w relacjach z ludźmi,
  • Twoje bliskie związki są dla Ciebie destrukcyjne.

Sesja psychoterapii indywidualnej trwa 60 minut. Czas trwania terapii i częstotliwość sesji zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

Diagnoza-i-testy

Testy psychologiczne  pomogą Ci lepiej poznać i zrozumieć siebie,  swoje słabe i mocne strony. Testy często pomagają doprecyzować kierunek zmian wewnętrznych i zmian w życiu zawodowym, „doradzają” w wyborze kierunku szkoły, studiów, terapii. Wykonuję również badania psychologiczne dla kandydatow do objęcia urzędu sędziego/ prokuratora/ komornika/ kuratora sądowego/ kuratora sądowo-społecznego/ strażnika miejskiego.

Mobbing

Doświadczenie mobbingu, czyli nękania w miejscu pracy jest doświadczeniem przemocy (w różnych jej formach), które czyni spustoszenia w psychice i organizmie człowieka. Jego skutki mogą bardzo liczne, np.: depresja, stany depresyjne, stany lękowe, obniżenie poczucia własnej wartości, kłopoty ze zdrowiem (dolegliwości układu krwionośnego, trawiennego, nerwowego), uzależnienia. Dlatego właśnie prwadzimy psychoterapię dla ofiar mobbingu. Psychoterapia ma na celu przezwyciężenie trudności i dolegliwości  związanych z doświadczeniem nękania, wzmacniać zasoby klienta, dzięki którym może poradzić sobie z tak trudnym doświadczeniem i móc rozwijać się dalej. Relacja terapeutyczna oparta na szacunku, dyskrecji i zaufaniu sprzyja pozytywnym zmianom w życiu klienta. Pracujemy nad odbudowaniem poczucia własnej wartości, zaufania do ludzi, pozbywaniem się toksycznych relacji, przezwyciężaniem problemów będących negatywnymi skutkami traumy.

Depresja

DEPRESJA

to poważny problem natury społecznej i psychologicznej. Prowadzi do obniżenia komfortu życia chorego i jego otoczenia. Depresję leczy się przede wszystkim farmakologicznie. Bardzo pomocna jest również psychoterapia. Aby uzyskać profesjonalną pomoc, konieczna jest wizyta u lekarza, który może postawić diagnozę na podstawie zespołu objawów, takich jak: utrzymujące się ponad dwa tygodnie obniżenie nastroju, utrata zainteresowania wszelkim działaniem w połączeniu z czterema dodatkowymi objawami depresji. W naszym systemie leczenia, do psychiatry nie wymaga się skierowania. Specjalista zdecyduje, jaka forma kuracji będzie najlepsza.