Warsztaty

Muzykoterapia / Zajęcia relaksacyjne

Na zajęciach będą wykorzystywane proste ćwiczenia relaksacyjne zaczerpnięte z różnych metod (Shultza, Jacobsona, Eriksona, technik medytacyjnych), wykorzystujące elementy pracy z ciałem i z oddechem. Główną metodą pracy będą techniki wykorzystujące trans hipnotyczny, będący naturalnym specyficznym stanem organizmu. Jest to stan, w którym człowiek zostaje głęboko zaangażowany w ograniczony zakres uwagi, która zostaje skierowana do wewnątrz, przez co zyskuje dostęp do własnych wewnętrznych zasobów. To stan, w którym wszystkie naturalne mechanizmy samoregulacji (regeneracja, zdrowienie, odnowa komórkowa) zostają przyspieszone, dzięki czemu techniki te zalecane są również jako wspomagające rekonwalescencję. Stosowane techniki są całkowicie bezpieczne i pozwalają klientom na głęboki relaks. Jedynym przeciwskazaniem do udziału w zajęciach są poważne problemy psychiczne (psychoza).

Zapraszamy Cię na zajęcia relaksacyjne jeśli:

  • chcesz się nauczyć, jak świadomie i skutecznie odpoczywać,
  • chcesz nauczyć się technik relaksacji, które będziesz wykorzystywać samodzielnie na co dzień,
  • chcesz walczyć ze stresem i jego skutkami fizjologicznymi i psychologicznymi (bóle głowy, nerwobóle, przewlekłe infekcje, zaburzenia układu krwionośnego, trawiennego, oddechowego, nerwice),
  • chcesz zwiększyć swoją wydajność w pracy,
  • chcesz pracować nad polepszeniem koncentracji uwagi,
  • jesteś narażony/a na stres (presja czasu, wyników, osiągnięć, przeciążenie, szum informacyjny, hałas, duże wyzwania, etc.).

AKTUALNIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W GROCIE SOLNEJ Z BOCHNI,

 Zajęcia trwają 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu. Grupa jest otwarta.  Zajęcia odbywają się W PIĄTKI O GODZ. 18.00. KONTAKT: GROTA SOLNA, WARSZAWA-RADOŚĆ, ul. Lipkowska 46, tel. 502-631-807.